Новини
Škoda Auto: фінансові результати 2023 року Škoda Auto: фінансові результати 2023 року

Škoda Auto: фінансові результати 2023 року

фінансові результати 2023 року демонструють надійність бізнес-моделі в умовах безперервної трансформації

15 березня 2024 року

 

  • Фінансові результати: Škoda Auto Group повідомляє про рекордний дохід у 26,5 млрд євро у 2023 році, операційний прибуток зріс на 182,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що становить 1,8 млрд євро; рентабельність продажів досягла 6,7%
  • Глобальні поставки: Škoda Auto поставила на 18,5% більше автомобілів ніж у попередньому році і досягла найстрімкішого зростання поставок повністю електричного Enyaq серед усіх моделей (+52,1%)
  • Інтернаціоналізація: виробник автомобілів виходить на динамічні ринки В’єтнаму та Казахстану
  • Безперервна трансформація: результативність змін забезпечують Škoda Auto успішну роботу в умовах зростаючої нестабільності ринку та необхідних інвестицій у мільярди євро в сферу електромобільності
  • Прогноз на 2024 рік: повністю електричний компактний позашляховик Elroq розпочне кампанію електромобільності

 

Млада Болеслав, 15 березня 2024 року – у 2023 році Škoda Auto Group досягла рекордного доходу в розмірі 26,5 млрд євро (21,0 млрд євро; +26,2% у 2022 році). Компанія збільшила свій операційний прибуток на 182,3% порівняно з попереднім роком, що становить 1,8 млрд євро (628 млн євро у 2022 році). Чеський автовиробник також покращив рентабельність продажів до 6,7% (3% у 2022 році). Торік Škoda Auto поставила 866 800 автомобілів (+18,5%) клієнтам у всьому світі. З 81 700 проданих моделей Enyaq показав найвищий відсоток зростання продажів серед усіх моделей (+52,1%), що зробило його одним із найбільш продаваних BEV на багатьох європейських ринках. Вийшовши на ринки В’єтнаму та Казахстану, чеський автовиробник продовжив реалізацію стратегії інтернаціоналізації. Крім того, Škoda впевнено реалізує свої плани в сферах цифровізації та електрифікації: у найближчі роки компанія має намір інвестувати мільярди євро в напрямок електромобільності. Стратегічні інвестиції у поєднанні зі стабільними фінансовими показниками компанії є важливим елементом для забезпечення її довгострокового успіху в сфері автомобільної промисловості, що швидко розвивається.

 

Клаус Целлмер, Голова Правління Škoda Auto, заявляє: «Результати 2023 року ще раз продемонстрували стійкість нашої бізнес-моделі та суттєву гнучкість. Наша стратегія виявилася ефективною, а наше різноманітне модельне портфоліо, яке поєднує в собі найкращі характеристики, продовжує вражати наших клієнтів. Я щиро дякую всім прихильникам Škoda, а також нашим дилерам і партнерам у всьому світі за виняткові зусилля. Саме вони зробили це можливим за складних обставин і в середовищі, яке швидко змінюється. Ми усвідомлюємо, що такий результат є лише поточним станом, оскільки конкуренція продовжує зростати, а глобальні ринки та довіра споживачів залишатимуться нестабільними. Однак цей міцний фундамент і стратегічні заходи є вирішальними для того, щоб продовжувати робити необхідні інвестиції в наше майбутнє. Сьогодні ми представляємо наступний важливий крок у цьому напрямку: проект дизайну нашого нового повністю електричного міського позашляховика-кросовера Škoda Epiq, який буде офіційно презентований у 2025 році. Його ціна складатиме близько 25 000 євро, що зробить сферу електричної мобільності ще доступнішою»‎.

 

Хольгер Петерс, Член Правління Škoda Auto відповідальний за фінанси, ІТ сферу та юридичний напрямок, коментує: «У 2023 році ми досягли найвищого доходу в історії нашої компанії - 26,5 млрд євро, що на 26,2% більше ніж у попередньому році. У той же час ми більш ніж подвоїли рентабельність продажів до 6,7%. Це доводить, що наша програма Next Level Efficiency+ працює, а вжиті заходи дають бажаний ефект. З цієї позиції сили ми продовжуємо інвестувати значні кошти в безперервну трансформацію у напрямку електромобільності та цифровізації, незважаючи на коливання ринку та геополітичну невизначеність».

 

Мартін Ян, Член Правління Škoda Auto відповідальний за продажі та маркетинг, додає: «У 2023 році ми досягли високих результатів продажів, при цьому Enyaq посів четверте місце серед усіх електричних транспортних засобів у Європі. У Німеччині, одному з наших важливих ринків, він посів третє місце, а на внутрішньому ринку Чехії та у Словаччині він навіть став найбільш продаваною електричною моделлю. Крім того, ми досягли прогресу в інших ключових сферах: в інноваційному центрі Škoda X ми постійно продовжуємо цифровізувати клієнтський досвід завдяки інтеграції таких послуг як Pay to Park або Pay to Fuel. Ми вжили правильних заходів, щоб привернути увагу нових клієнтів до нашого бренду: нещодавній вихід на важливий зростаючий ринок В’єтнаму зміцнює позицію бренду у регіоні ASEAN. Разом із тим, після встановлення стратегічної співпраці з нашим місцевим партнером у Казахстані, цього року ми готові відновити діяльність на цьому багатообіцяючому ринку».

 

Збільшення поставок, переконливі результати
У 2023 році компанія Škoda Auto доставила клієнтам 866 800 автомобілів, що на 18,5% більше ніж попереднього року. Повністю електричний Enyaq зафіксував найбільше зростання серед усіх моделей Škoda - 52,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У фінансовому плані Škoda Auto Group повідомляє про рекордний дохід 26,5 мільярдів євро у 2023 році (21,0 мільярд євро; +26,2% у 2022 році). Компанія збільшила свій операційний прибуток на 182,3%, що становить 1,8 млрд євро порівняно з попереднім роком (628 млн євро у 2022 році). Рентабельність продажів покращилася до 6,7% (3% у 2022 році). Škoda Auto досягла суттєвих результатів на тлі складного ринкового середовища, геополітичної невизначеності, зростання цін на матеріали та товари, а також в умовах зниження купівельної спроможності. Автомобільний виробник використовуватиме цю міцну основу для значних інвестицій у своє майбутнє.

 

Ключові показники за період січень-грудень 2023**

Škoda Auto Group* 20232022Зміна, %
Поставки клієнтамавтомобілі866,800731,30018.5
Поставки клієнтам, виключаючи Китайавтомобілі844,000686,70022.9
Виробництво***автомобілі1,006,800862,00016.8
Продажі****автомобілі1,056,000862,60022.4
Надходження від продажів€ млн.26,53621,02626.2
Операційний прибуток€ млн.1,773628182.3
Рентабельність продажів%6.73.0 
Інвестиції€ млн.1,9132,009-4.8
Чистий грошовий потік€ млн.93848991.8

 

* Відхилення у відсотках розраховуються з неокруглених даних.

** Включає виробництво в Škoda Auto Group, за винятком виробництва на заводах-партнерах у Китаї, Словаччині та Німеччині, але включаючи інші бренди групи, такі як SEAT, VW і AUDI; виробництво транспортних засобів, за винятком часткових/повних комплектів.

*** Включає продажі Škoda Auto Group дистриб’юторським компаніям, включаючи інші бренди Групи, включаючи SEAT, VW, Audi, Porsche і Lamborghini; продаж транспортних засобів, за винятком часткових/повних комплектів.

**** У травні 2023 року Volkswagen Group завершила продаж своїх активів у ТОВ «Фольксваген Груп Рус» ТОВ «Арт-Фінанс», що підтримувався російським дилером «Авілон».

 

Привабливе та комплексне оновлення модельного портфоліо

Фінансові досягнення були зумовлені модернізованою лінійкою Škoda, що пропонує клієнтам найширший асортимент моделей і двигунів в історії бренду. Сюди входять повністю електричні автомобілі, plug-in та mild гібриди, а також моделі з високоефективні двигунами внутрішнього згоряння. Протягом останнього року Škoda суттєво оновила свій модельний ряд: до оновлених компактних моделей Scala та Kamiq додалися останні покоління флагманських моделей Škoda, Kodiaq і Superb, які підсилюють успіх своїх попередників. Крім того, виробництво Superb було перенесено з Квасині на завод Volkswagen у Братиславі. Тепер модель виробляється разом з Volkswagen Passat, що забезпечує ефект синергії в рамках Brand Group Core.

 

 

Увага до цифровізації та клієнтоорієнтованості у 2023 році

Досягнення успіху в автомобільному секторі залежить від розробки програмного забезпечення. У 2023 році заснування інноваційного центру Škoda X у Празі стало вирішальним кроком до швидкого розвитку та інтеграції інновацій в автомобілях Škoda орієнтованих на клієнта, наприклад інтеграція в автомобіль чат-бота ChatGPT на основі штучного інтелекту, а також запровадження цифрових сервісів, таких як Pay to Park, Pay to Fuel та Digital Certificate. Чеський автовиробник твердо налаштований продовжувати свій розвиток в сфері цифровізації та інвестувати в цифрові послуги та функції та передові технології машинного навчання протягом наступних років.

 

Успішна реалізація стратегії інтернаціоналізації Škoda Auto

Окрім постійних інвестицій у ключові стратегічні сфери, з метою забезпечення довгострокового успіху, Škoda постійно розширює свою глобальну присутність в регіонах з динамічними ринками. У 2023 році в рамках Brand Group Core Škoda Auto вийшла на ринок В’єтнаму. Ринок цієї країни є перспективним для зростання та служить воротами до динамічного регіону ASEAN. Також Škoda Auto оголосила про повернення в Казахстан, де бренд буде представлено моделями Kodiaq, Kamiq, Karoq і Octavia, що зібрані локально в Костанай.

 

Досягнення Škoda Auto у сфері соціальної та екологічної відповідальності у 2023 році

У 2023 році компанія Škoda продемонструвала значний прогрес на шляху до досягнення своїх амбітних цілей у сфері соціальної та екологічної відповідальності. У лютому 2023 року на своєму заводі в місті Пуна (Індія) Škoda ввела в експлуатацію фотоелектричну систему, яка здатна генерувати до 26,6 ГВт-год електроенергії на рік, задовольняючи таким чином до 30% потреб підприємства в електроенергії. Крім того, восени 2023 року Škoda встановила сонячну систему на даху свого головного заводу в Млада Болеславі. Система генерує більше двох гігават-годин чистої електроенергії на рік на площі понад 10 000 м2. Разом з тим електростанція, якою керує ŠKO–ENERGO, почала перехід з вугілля на 100% біомасу. У 2023 році на чеських підприємствах Škoda Auto вдалося зменшити вплив на навколишнє середовище на 56,4% порівняно з 2010 роком за п’ятьма ключовими показниками екологічної відповідальності: використання води, споживання енергії, викиди CO2, утворення відходів і викиди летких речовин. Компанія продовжує зосереджуватися на мінімізації екологічного впливу своєї діяльності протягом усього виробничого процесу та активно просуває принципи циклічної економіки. До 2030 року Škoda Auto прагне досягти вуглецевої нейтральності на всіх своїх виробничих підприємствах у Чехії та Індії.

 

Стратегічне впровадження електромобілів Škoda: презентація Škoda Elroq і Škoda Epiq

За допомогою довгоочікуваної світової прем’єри Škoda Elroq, що планується пізніше цього року, Škoda має на меті прискорити свою сміливу модельну кампанію, яка включає появу на ринку шести електричних моделей у найближчі роки. Таким кроком чеський виробник автомобілів розширить свій портфель електричних моделей у важливому сегменті компактних позашляховиків. Elroq стане першою електричною моделлю Škoda, яка втілює мову дизайну Modern Solid, що значно вдосконалить дизайн лінійки електромобілів. Крім того, нещодавно представлений субкомпактний позашляховик Škoda Epiq дає можливість ознайомитися з підходом Škoda до BEV базового рівня. Плануючи появу Škoda Epiq на ринку у 2025 році та анонсуючи привабливу ціну моделі близько 25 000 євро, Skoda ставить перед собою мету відкрити стратегічно важливий сегмент електричних субкомпактних SUV. Задля успішного розвитку в галузі електричних автомобілів у найближчі роки компанія має намір інвестувати мільярди євро в технології електромобільністі.